- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Dairy Cold Storage Room
Dairy Cold Storage Room
Pioneers in the industry, we offer 2 ton dairy cold storage room and 1 ton dairy cold storage room from India.
2 Ton Dairy Cold Storage Room
Product Price: Rs 3,10,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Usage Application | Dairy Products |
| Room Temperature | -10 to 5 Degree C |
| Storage Capacity | 2 Ton |
| Room Size | 100 m3 |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Panel Material | PPGI |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Refrigerant | R134a |
| Voltage | 415 V |
| PUF Density | 40 Kg/m3 |
| Frequency | 50 Hz |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1 Ton Dairy Cold Storage Room
Product Price: Rs 2,35,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Usage Application | Dairy Products |
| Room Temperature | -10 to 5 Degree C |
| Storage Capacity | 1 Ton |
| Room Size | 80 m3 |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Panel Material | PPGI |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Refrigerant | R134a |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
| PUF Density | 40 Kg/m3 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback