- Home
- »
- Products & Services
- »
- Meat Cold Storage Room
Meat Cold Storage Room
Providing you the best range of 2 ton meat cold storage room and 3 ton meat cold storage room with effective & timely delivery.
2 Ton Meat Cold Storage Room
Product Price: Rs 3,10,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage Application | Meat & Poultry |
| Room Temperature | -5–0°C |
| Storage Capacity | 2 Ton |
| Room Size | 200 m3 |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Panel Material | PPGI |
| Door Type | Hinged Door |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Refrigerant | R134a |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3 Ton Meat Cold Storage Room
Product Price: Rs 3,85,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage Application | Meat & Poultry |
| Room Temperature | -5–0°C |
| Storage Capacity | 3 Ton |
| Room Size | 100 m3 |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Panel Material | PPGI |
| Door Type | Hinged Door |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Refrigerant | R134a |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
Yes! I am InterestedRequest A Callback