- Home
- »
- Products & Services
- »
- Medicine Cold Storage Room
Medicine Cold Storage Room
Our range of products include 2 ton medicine cold storage room.
2 Ton Medicine Cold Storage Room
Product Price: Rs 3,10,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage Application | Medicine Cold Storage |
| Room Temperature | -5–0°C |
| Storage Capacity | 2 Ton |
| Room Size | 100 m3 |
| Insulation Thickness | 60 mm |
| Panel Material | PPGI |
| Door Type | Hinged Door |
| Floor Type | Insulated Floor |
| Refrigerant | R134a |
| Voltage | 415 V |
Yes! I am InterestedRequest A Callback